مركز تحقيقات كارآفرين-تك-Entrepreneur Research Center\|سامانه ثبت اختراع\| دانشگاه فنی و حرفه ای - دانشکده فنی و حرفه ای مشهد

امروز: پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷

مقام معظم رهبری: اگر ژرف یابی و پژوهش نباشد; نتیجه اش یک جا ایستادن، در جا زدن و با دنیای پیرامون خود به تدریج بیگانه تر شدن است.

Nivo Slider Demo

محل فعلی شما : صفحه اصلی

استفاده متناسب از مثلث دانش، ثروت و مدیریت، رمز توسعه پایدار است

 

نوآوری-خلاقیت-ایده-اختراع

 

 

داود رشتچیان عصر دوشنبه در مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره کارآفرینی و توسعه کسب و کار دانشگاه شریف همچنین اظهار کرد: پول های سرگردان بسیاری در دست مردم است و مدیران کارآفرین می توانند با جمع کردن دانش و ثروت حول مدیریت خود در مسیر توسعه گام بردارند.
داود رشتچیان افزود: کارآفرینی یک ارزش است و امیدوارم کار کردن نیز تبدیل به ارزش شود زیرا کشورهای چین و هند با رشد 14 و 10 درصدی تولید ناخالص ملی در سال های گذشته، از طریق کار کردن به این رشد رسیده اند.

***دانشگاه، بخش خصوصی و دانشجو، زیست بوم کارآفرینی و تجاری سازی ایده
رییس مرکز کارآفرینی و مرکز رشد شریف نیز در این آیین گفت: سه بخش در توسعه کسب و کار نقش اساسی دارند؛ دانشگاه ها، سرمایه گذاران بخش خصوصی و دانشجویان که از اجزای اصلی این چرخه هستند.
مجید دهبیدی پور با اشاره به حرکت دانشگاه ها به سمت کاربردی شدن، افزود: بدون آموزش، تحقیق و پژوهش نمی توان موفق بود، تحقیقات پایه اصلی و کلیدی توسعه است و بدون آن نمی توان به فضای توسعه وارد شد.
وی گفت: دانشجویان علاوه بر یادگیری مهارت های سخت در دانشگاه، باید مهارت های نرم یا همان مهارت های زندگی را نیز در دانشگاه بیاموزند زیرا مهارت های نرم همچون مذاکره، تفکر خلاق به موفقیت آنان کمک خواهد کرد.
رییس مرکز کارآفرینی و مرکز رشد شریف خطاب به مدیران دانشگاهی، گفت: باید هزینه ریسک فعالیت های دانشجویان را پایین بیاوریم تا جرات ورود به بازار را داشته باشند و در صورت شکست بتوانند دوباره به پا خیزند.
دهبیدی پور خطاب به نمایندگان بخش خصوصی و سرمایه گذاران افزود: دانشگاه شریف به روی بخش خصوصی باز است و از آنان می خواهیم که به ما کمک کنند زیر بدون کمک آنها هیچ اتفاق کارآفرینی نمی افتد.
رییس مرکز کارآفرینی و مرکز رشد شریف خطاب به دانشجویان نیز گفت: منتظر بخش های دولتی نباشید، روی پای خود بایستید و این پنج نکته را در شروع هرکاری به کار ببندید.
دهبیدی پور ادامه داد: به تیم سازی اهمیت دهید، حتما از راهنمای خوب کمک بگیرید، توانمندی های مهارتی نرم خود را تقویت کنید، قبل از تولید حتما بازار محصول را مطالعه کنید و از تامین منابع مالی طرح خود غافل نشوید.
***استفاده از اینترنت با رشد تولید ناخالص ملی رابطه مستقیم دارد
فریدون قاسم زاده به عنوان یک پیشکسوت کارآفرینی فناوری اطلاعات و ارتباطات گفت: افزایش هر هشت میلیون کاربر اینترنتی، رشد ناخالص ملی را یک و چهار دهم درصد افزایش می دهد.
وی با ارائه نمودارهای شرکت های موفق جهانی افزود: سال 2001 در بازارهای بین المللی بورس نامی از شرکت های آی تی نیست اما در عرض 15 سال شرکت های فعال در زمینه آی تی جزو بزرگترین و پولدارترین شرکت ها در جدول هستند.
وی با بیان این که میزان استفاده از اینترنت رابطه مستقیمی با رشد تولید ناخالص ملی هر کشور دارد، افزود: رشد تولید ناخالص ملی کشورهای در حال توسعه یک و 67 صدم و کشورهای توسعه یافته 3 و 8دهم درصد است.
قاسم زاده با بیان این که انحصاری کردن اینترنت پرسرعت تلفن های همراه تصمیمی نادرست در کشور در سال های گذشته بود، گفت: با برداشتن این انحصار و در عرض مدتی کوتاه 34 میلیون از 55 میلیون کاربر تلفن های همراه به اینترنت دسترسی دارند که ضریب نفوذ جمعیتی اینترنت را به 70 درصد رسانده است.
هشتمین جشنواره کارآفرینی و توسعه کسب و کار شریف، رویدادی است که سال 1384 راه اندازی شدو همه ساله در سطح ملی برگزار می شود.
این جشنواره در دو بخش شامل ایده‌های نوآورانه و طرح کسب و کاردر حوزه‌های IT/ICT و فنی مهندسی برگزار می شود.
برگزیدگان از جوایزی همچون جوایز نقدی، تسهیلات ارزان قیمت و امکان استقرار در مرکز رشد دانشگاه صنعتی شریف بهره مند می شوند و امکان سرمایه گذاری صندوق شریف و سایر سرمایه‌‌گذاران در طرح های برگزیده نیز وجود دارد.
اهداف برگزاری VC cup ایجاد فرصت برای صاحبان ایده است تا نسبت به بازار و جنبه‌های مالی ایده و طرح خود آشنایی بیشتر پیدا کنند.

به کانال تلگرامی ما بپیوندید:

https://Telegram.me/Iranidea

https://telegram.me/iransherkat