امروز: سه شنبه ۴ تير ۱۳۹۸

مقام معظم رهبری: برای خدمت رسانی بهتر به مردم، کارهای دقیق پژوهشی لازم است.

Nivo Slider Demo

محل فعلی شما : صفحه اصلی

مسیر هموار دانش بنیانی برای استارت آپ ها

معاون نوآوری و تجاری سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: مسیر حرکت استارتاپ ها به سمت دانش بنیان شدن در کشور به درستی از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ترسیم شده و کاملاً هموار است.


مان صالحی روز شنبه درگفت وگو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: استارتاپ ها شرکت های نوپایی هستند که با توجه به اینکه در مراحل اولیه فعالیت خود به سر می برند باید چشم اندازشان به سوی دانش بنیان شدن باشد و به زبان ساده باید تحقیق و توسعه مداوم را در دستور کار داشته باشند. 
وی بیان کرد: هم در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و هم در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری که بسیاری از پارک های علم و فناوری استانی و مراکز رشد زیر مجموعه آن هستند تمامی این مسیرها به درستی ترسیم شده است و اکنون در کشور به یک شرکت دانش بنیان بیش از یکصد نوع امتیاز متفاوت داده شده است. 
صالحی با اشاره به اینکه تمام ۴ هزار و ۳۵۰ شرکت دانش بنیان فعال موجود در کشور، همگی یک روز استارتاپ بودند، افزود: بالاترین مقامات کشور همواره راجع به اقتصاد دانش بنیان و سلول های واحدی که باید این اقتصاد دانش بنیان را درست کنند یعنی شرکت های دانش بنیان صحبت می کنند و پشتیبانی بسیار خوبی نیز انجام شده است. 
معاون نوآوری و تجاری سازی معاونت علمی ریاست جمهوری درخصوص گلایه استارتاپ ها در زمینه تحریم داخلی از سوی برخی دستگاه ها از قبیل پرداخت مالیات زیاد یا پرداخت حق بیمه زیاد، افزود: استارتاپ ها ممکن است زمانی که به صورت یک شرکت نوپا و جنینی هستند با مخاطراتی روبرو باشند ولی این مخاطرات خیلی جدی نیست و هرچه اینها رشد کنند باید سیستم مالیاتی کشور و بیمه و دیگر سیستم ها باید بهتر توجیه شوند.